Prawa autorskie: zdjęcia, dokumenty, opisy i inne opracowania umieszczone w serwisie internetowym: www.odlewniakultury.pl są dziełem i dorobkiem działalności firmy Odlewnia Kultury Ewa Nowak oraz Fundacji Odlewnia Kultury, reprezentowanych przez Ewę Nowak i podlegają ochronie prawnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie wspomnianych materiałów m.in. kopiowanie, modyfikowanie, powielanie, przenoszenie na inne nośniki, rozpowszechnianie, umieszczanie w innych witrynach czy też serwisach - bez wiedzy i zgody autorki - jest zabronione i jest naruszeniem art. 17 oraz art. 23 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83).
ZWIEDZANIE WYSTAWY
dot. przeszłości Węgierskiej Górki
Interesuje nas przemysłowa przeszłość Żywiecczyzny, a szczególnie
Węgierskiej Górki.
-
Kiedy powstał pierwszy zakład produkcyjny na Żywiecczyźnie?
-
Skąd pochodzi nazwa naszej miejscowości?
-
Co to jest huta, a co to odlewnia?
-
Kiedy założono i jakie były losy Odlewni Żeliwa "Węgierska Górka"?
-
Jak wyglądała praca w zakładzie?
-
Jak ludność góralska odnalazła się w przemysłowym świecie?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas Waszej wizyty!
Przekażemy Wam ciekawostki dotyczące Węgierskiej Górki,
o których nie mieliście pojęcia!
Chcesz oglądnąć wystawę i dowiedzieć się więcej?
___
ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE
czas trwania wizyty:
ok. 30 minut*
cena:
15 złotych | od osoby
___
*Orientacyjny czas zwiedzania.
Odbywa się z przewodnikiem i zawsze może troszkę dłużej potrwać.
OFERTA DLA GRUP
Jednorazowo sala mieści ok. 50 osób.
W ramach wizyty grupy: wykład dotyczący przeszłości Węgierskiej Górki (prezentacja + fragmenty filmów) połączony z dyskusją oraz zwiedzaniem wystawy. Gościmy wtedy również dawnego pracownika zakładu: Odlewnia Żeliwa "Węgierska Górka".
Przewidujemy czas na pytania i dyskusje.
czas trwania wizyty:
60-120 minut*
Istnieje możliwość przygotowania indywidualnego planu wizyty połączonego z warsztatami, spacerem, poczęstunkiem.
cena:
zależy od wybranych wariantów / atrakcji
___
*Orientacyjny czas wizyty.
___
Co daje zwiedzanie wystawy?
Zwiedzanie wystawy może dostarczyć wiele korzyści, zarówno edukacyjnych, kulturowych, jak i osobistych. Oto kilka z nich:
-
EDUKACJA: wystawy często prezentują unikalną wiedzę na temat konkretnej dziedziny, zjawiska lub kultury. Zwiedzający mogą zdobywać nowe informacje, ucząc się na temat interesujących tematów.
-
WZROKOWA I SENSORYCZNA STYMULACJA: wystawy często wykorzystują wizualne i sensoryczne elementy, takie jak obrazy, rzeźby, dźwięki czy interaktywne eksponaty, co może dostarczać unikalne doświadczenia zmysłowe.
-
KULTURA I SZTUKA: wystawy artystyczne pozwalają na zanurzenie się w różnych formach sztuki i kultury. Mogą one pomóc w rozwijaniu estetycznej wrażliwości i zrozumieniu różnych nurtów artystycznych.
-
POSZERZENIE HORYZONTÓW: zwiedzanie wystaw może pomóc w eksploracji różnych perspektyw i punktów widzenia, co sprzyja otwartości na różnorodność kulturową i intelektualną.
-
INSPIRACJA: wystawy często prezentują twórczość i osiągnięcia innych ludzi, co może inspirować do własnych działań i marzeń.
-
RELAKSACJA I ODPOCZYNEK: dla wielu osób zwiedzanie wystaw jest relaksującym sposobem spędzania czasu, który pozwala oderwać się od codziennego życia i stresów.
-
SPOŁECZNOŚĆ: wystawy często przyciągają ludzi o podobnych zainteresowaniach, co może sprzyjać nawiązywaniu nowych znajomości i rozwijaniu pasji.
Znając i analizując przeszłość,
możemy lepiej zrozumieć teraźniejszość i przyszłość...