top of page

"Zajechał wóz do Węgierskiej Górki" (1988) / fotografia i film


Fotografia / zajechał wóz do Węgierskiej Górki - film

Fotografia / zajechał wóz do Węgierskiej Górki - film

Fotografię, którą dziś udostępniam, nadesłała o mnie Pani Czesława Michulec, która natknęła się na nią i inne "perełki", przy tworzeniu kroniki Koło Gospodyń Wiejskich w Cięcinie  Serdecznie dziękuję za przesłanie, stałą pamięć i wsparcie!

"Zajechał wóz do Węgierskiej Górki" to film, który już parę razy udało się nam wspólnie oglądnąć w naszej siedzibie. Niektórym z Was jest on zapewne - doskonale znany!


Niezwykle istotny materiał, który został nakręcony na terenie naszej gminy w 1988 roku przez Telewizja Polska Katowice. W nagraniach brało udział wielu członków naszych rodzin, sąsiedzi, nauczyciele, rzemieślnicy, rękodzielnicy, odlewnicy i inni... Za pomocą kadrów zatrzymano czas i uwieczniono wiele kluczowych wątków związanych z naszymi pięknymi i obfitymi terenami.


Warto zaznaczyć, że wybrane fragmenty z dokumentu, są prezentowane za każdym razem grupom, które zwiedzają naszą wystawę.


Wszystkie odcinki filmu dostępne są tutaj:


Film dokumentalny dotyczący Gminy Węgierska Górka zrealizowany

w dniach 25 i 26.06.1988 roku.

___

Jeżeli interesuje Cię przeszłość Węgierskiej Górki, zapraszamy na zwiedzanie wystawy do naszej siedziby: https://www.odlewniakultury.pl/wystawastala  

___

Pod Baranią w cieniu lasów, hej!

Jest osada z dawnych czasów, hej!

Węgierską Górką nazwana, hej!

Wstęgą Soły przepasana, hej!

Comments


bottom of page